16.2. – 17.2.2019 – Praha

muzikály – “ Vlasy“, „Trhák“, „Legenda jménem Holmes“, „Fantom opery“

a “ Tři oříšky pro Popelku „

cena:  2 190,- Kč/osoba

Cena zahrnuje: vstupenku na vybraný muzikál, ubytování v rezidenci Emmy se snídaní, dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK proti úpadku

 

VLASY (Hair)
Nechte se unést jedinečným příběhem a nábojem písní z muzikálu, který celosvětově proslavilo legendární filmové zpracování Miloše Formana. V představení zní hit za hitem, songy jako Vodnář, Donna, Je snadné nemít rád, Manchester, Život mám, Kéž slunce svítí… a celá řada dalších se už dávno staly nesmrtelnými.
Slogan „květiNOVÉ děti“ nového nastudování režiséra a výtvarníka Šimona Cabana naznačuje nadčasovost tohoto muzikálu, jehož příběh, písně i poselství mohou být až překvapivě současné.
Přijďte si užít velkolepou oslavu lásky, svobody a tolerance, protože tyto hodnoty je třeba oslavovat a chránit stále – tehdy, stejně jako dnes.
Setkáte se s oblíbenými interprety i s novými tvářemi vyhlášeného muzikálového týmu Divadla Kalich.
TRHÁK  Dejme tomu, že jste dramatik a podařilo se vám napsat skvělou hru. Zkrátka “trhák”. V takové chvíli není nic jednoduššího, než dát text k dispozici proslulé scéně, aby jej realizovala. Jenže divadlo je po čertech živý organismus, kde má každý z inscenátorů o tom, co je to trhák zcela odlišné představy. Zuřivý producent šetří každou korunu, zatímco bohémský režisér by nejraději vytvořil výpravnou show světových parametrů. Když k tomu ještě připočteme různorodou partu herců a hereček, z nichž někteří se snaží prosadit na úkor těch druhých a inspicienta před nervovým zhroucením, který se marně snaží tyto protiklady smířit, napadne vás jistě zcela zásadní otázka. Může za těchto bláznivých okolností vzniknout strhující divadelní hit?

O tom se můžete přesvědčit v nové svižné muzikálové komedii TRHÁK MUZIKÁL, která – krom nekonečného množství situačních gagů, špílců a slovních hříček – přivádí na scénu také všechny původní filmové písně, včetně té nejznámější “Nech brouka žít”. Dvojice autorů, dnes již klasiků české komedie, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak jsou bezpečnou zárukou inteligentního humoru a mistrně vypointovaných situací. A zkušený scénárista a režisér Radek Balaš z výše uvedených kvalit míchá pestrobarevný koktejl. Na našem Trháku se potrháte smíchy!

LEGENDA JMÉNEM HOLMES   Postavu detektiva Sherlocka Holmese není nutné dlouze představovat. Soukromého detektiva oživil ve svých povídkách Arthur Conan Doyle, který netušil, jaký fenomén stvoří. Muž s bystrým úsudkem, milovník dýmek a hry na housle se od té doby objevil nejen v románech, ale i v rozhlasových hrách, v televizi a ve filmu, má stále mnoho fanoušků po celém světě, vlastní muzeum ve Švýcarsku a Baker Street v Londýně je dodnes velmi vyhledávanou turistickou atrakcí. Posledním a úspěšným televizním počinem byla zmodernizovaná verze Sherlocka Holmese s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli, v posledních dvou filmech mu tvář propůjčil herec Robert Downey Jr. a v roce 2020 nás pravděpodobně čeká třetí pokračování. Literární postava Sherlocka Holmese je stále aktuální a nadčasová a není divu, že přilákala tvůrce muzikálu i v našich končinách. Dočkali jsme se dalšího průměrného muzikálového kusu, který trpí typickými nešvary českých děl nebo tu máme dílo, které má skutečně šanci stát se kultovním? Pokud čekáte detektivku s vraždou v úvodu a s nečekaným odhalením na konci, budete zklamáni. Máte-li rádi seriál nebo poslední filmy, spíše si přijdete na své. V případě, že vás toto téma vůbec neláká, přesto doporučujeme, dejte Holmesovi šanci, už jen proto, že v muzikálech nejde v prvé řadě o téma, ale hlavně o jeho celkové zpracování a samozřejmě hudbu. Čeká vás samozřejmě zábava, napětí i láska, jak to na našich muzikálových jevištích bývá. Nicméně nás koncept metapříběhu velmi baví, zejména kvůli možnostem, který nabízí a těch autor využívá beze zbytku. Navíc podobné pokusy napsat “příběh o příběhu” už tady byly a nedopadly příliš slavně. Brzobohatý se při psaní částečně opřel o skutečné postavy a fakta, na druhou stranu si toho samozřejmě spoustu vymyslel. Artur Conan Doyle právě dopsal další povídku o Sherlocku Holmesovi, který sice opět přelstil společně s věrným přítelem doktorem Watsonem svého největšího protivníka, profesora Moriartyho, ale “dostal košem” od Irene Adlerové, jediné ženy, na které mu kdy záleželo. Čtenářská obec je pobouřena, nejvíce to ale rozčiluje Doyleova vydavatele Virgila Cromwella. Introvertní Arthur už je ale ve fázi, kdy je na vyslovení jména Holmes vyloženě alergický. Uvědomuje si totiž, že postava, kterou sám stvořil, mu přerostla přes hlavu. Dokonce se zdá, že Sherlocka, kterého autor sám nazve narkomanem, má raději i jeho bývalá stážistka a tajná láska Louisa Hawkinsonová. Sezení u doktora Sigmunda Freuda už nestačí a tak se Doyle rozhodne, že s Holmesem navždy skoncuje.

FANTOM OPERY  Mladá dívka Christine Daaé tančí v baletním souboru v opeře Opera Populaire, když najednou se primadona opery rozhodne, že nebude účinkovat v opeře, kterou ovládá Fantom. Ten totiž vyložil majitelům opery podmínky, za kterých se bude jeho opera řídit (od peněz až po uvolnění lóže č. 5). Nešťastní majitelé nevědí, co dělat, a nemajíce co ztratit, rozhodnou se vyzkoušet Christine, která se projeví svým krásným zpěvem a už za pár hodin zpívá před vyprodaným hledištěm. Po představení je ve svém pokoji, kde k ní přijde Fantom (pro ni je to Anděl Hudby, který ji naučil zpívat) a ona s ním odchází do podzemí, kde se má stát jeho ženou. Christine však nechce a vrací se zpět na povrch, kde se zamiluje do svého přítele z dětství vikomta Raoula de Chagny, nového patrona opery. Fantom mezitím složil novou operu Don Juan, ve které má Christine hrát hlavní roli. O tu ji ale připraví primadona, která se mezitím vrátila, a divadlo čeká série neštěstí: od ztraceného hlasu primadony přes oběšení kulisáře až po pád lustru a následný požár divadla. Fantomovi se zároveň nelíbí „přátelství“ Christine a Raoula a snaží se Raoula zabít. To se mu nepovede a Raoul se dozvídá o jeho minulosti. Dozví se také, kde Fantom přebývá a rozhodne se ho vyhledat. To se mu podaří, bohužel ale padne přímo do rukou Fantomovi a ten dá Christine na výběr: buď si ho vezme a nebo on Raoula zabije. Christine se rozhodne pro Fantoma, aby Raoula zachránila, Fantom však pochopí jejich lásku, nechá je spolu a sám uteče rychleji, než ho jeho pronásledovatelé – zaměstnanci opery, kteří mu přišli na stopu – stačí lapit a zabít.

 

Originální rodinná show Tři oříšky pro Popelku vás přenese přímo do notoricky známého pohádkového příběhu nejen prostřednictvím hereckých výkonů známých osobností v čele s Pavlem Trávníčkem, ale také díky jedinečné výpravě s množstvím kostýmů, kouzel a jevištích efektů.
Do děje diváky vtahuje i nová koncepce jevištní dekorace v podobě rozměrných projekčních panelů, takže iluze je prakticky reálná jako ve filmu. Toto jedinečné spojení s živými prvky včetně opravdových koní na scéně přináší zcela nový a neopakovatelný zážitek umocněný známou hudbou z pera Karla Svobody. Velké obrazovky zaručují, že i ten nejmenší divák uvidí v sále Kongresového centra i ten nejmenší oříšek na scéně. Na scéně pak nechybí živá zbířata ( bílý kůň Jurášek, koňský potah, pejsek, holoubci) a úžasná byla sova Rozárka, kterou ztvárňovala baletka -naprosto excelentní.
V režii Filipa Renče uvidíte známé herecké osobnosti. Přesvědčíte se, že česká klasika je stále lepší než mišmaš pseudo pohádkových vyšumělých koktejlů z dovozu.

(Už jsme byly o vánocích a mooooc se líbilo dětem i dospělým, klidně bych šla znovu )

Popelka – Nikola Ďuricová / Kateřina Klausová / Sabina Rojková
Princ – David Gránský / Karel Heřmánek jr. / Štěpán Komárek / Milan Peroutka
Král – Pavel Trávníček / Oldřich Kříž / Jan Rosák
Královna – Mahulena Bočanová / Dana Morávková / Dagmar Zázvůrková
Macecha – Jitka Sedláčková / Jana Švandová / Veronika Žilková
Sestra Dora – Kamila Nývltová / Kateřina Sedláková / Anna Slováčková
Vincek – Karel Heřmánek st. / Václav Vydra / Vlastimil Zavřel
Preceptor – Milan Šteindler / Vít Levinský
Vítek – Lukáš Adam / Martin Kraus / Lukáš Kofroň
Kamil – Vít Levinský / Jindřich Žampa