Krásy Šumavy – putování po stopách seriálu Policie Modrava

Termíny: 20.5.-23.5.2021, 30.9.-3.10.2021 ( čt – ne )

Cena: 4 990,-Kč, 4 690,-Kč dítě do 12 let

Program
1.den
odjezd z nást.míst v ranních hodinách, příjezd do  Modravy, ubytování. Pěší procházka po Modravě.  Trasy podél Roklanského potoka vás dovedou k Tříjezerní slati a na Javoří pilu (5,5km), odkud můžete přes Javoří slať pokračovat až k rozhledně na Poledníku (další cca 2km ).

2.den
po snídaní celodenní výlet autokarem do vísky Filipova Huť – nejvýše položeného sídla v České republice ( nadmořská výška 1093 m). Filipova Huť nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na druhou nejvyšší šumavskou horu – majestátní Roklan (1453 m). Dále budeme pokračovat do obce Kvilda, procházka městečkem, přejezd na nejvýše položenou obec v Česku (1 065 m) – Horská Kvilda . Rázovitá šumavská stavení rozesetá po pláních, penziony, cukrárny, restaurace a svah s lyžařskými vleky, to je první dojem z Kvildy. Krátká procházka, možnost obědu v Hotelu Rankl – původní  Klostermannův Pollaufův hostinec (první písemná zmínka sahá do roku 1680). Po obědě procházka po okolí a na Farmu Highland , která se zaměřujeme na ekologický chov skotského náhorního skotu a šumavky. Nabízí prodej samotných krav či hovězího masa z vlastních zdrojů. Zpět návrat do Modravy.

3.den
po snídaně odjezd směr Rechle, kde se nachází unikátní 72 metrů dlouhý dřevěný hradlový most přes řeku Vydra, který je věrnou replikou bývalého historického mostu. Jeho název je odvozený od německého slova Rechen – hrábě. Byl postaven v letech 1799 – 1801 podle návrhu stavitele inženýra Josefa Rosenauera. Krátká procházka. Dále budeme pokračovat  do Antýglu – bývalý královácký dvorec v údolí Vydry z počátku 16. století.  V letech 1523 – 1818 zde stávala malá sklárna na duté sklo a pateříky (korále na výrobu růženců). Dvorec tvoří skupina roubených i zděných stavení. Zde a v okolí Antýglu se odehrává děj románu Karla Klostermanna „V ráji šumavském“. Z Antýglu pokračujeme do obce Srní . Možnost obědu. Obec Srní je proslavená romány spisovatele Karla Klostermanna. Značený Srnský okruh nás dovede ke Klostermannově vyhlídce. Současnou celebritou jsou ovšem vlci, kteří žijí v přírodním výběhu o rozloze 3 hektary,  jímž vede 300 metrů dlouhá visutá pozorovací lávka. Naučnou vlčí stezku a speciální výběh, v němž Národní park Šumava zakládá novou generaci původních obyvatel Šumavy. Zpět návrat do Modravy.

4.den

Po snídani odjezd do Ostravy a ostatních výstupních míst. Cestou zastávka v Českých Budějovicích s největším čtvercovým náměstím v Česku a jedním z největších v Evropě. V jeho středu stojí barokní Samsonova kašna, poblíž je v dlažbě zasazen pověstmi opředený bludný kámen; poznáte ho podle vyrytého křížku. Z výšky náměstí střeží gotická Černá věž s renesanční bání; je o 36 cm odkloněná od svislé osy, největší z jejích zvonů se jmenuje Bummerin a váží 3 700 kg. Pivo Budweiser Budvar přímo z tanků můžete ochutnat v ,,Masných krámech“, nejznámější českobudějovické pivnici.

CK SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNU V PROGRAM S OHLEDEM NA POČASÍ A AKTUÁLNÍ SITUACI

Cena zahrnuje: dopravu, ubytování se snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: rekreační poplatek obci 20,- Kč/den (od poplatku jsou osvobozené děti do 18 let a osoby ZTP), případné vstupy do muzeí, atrakcí apod, pojištění proti stornu 30Kč/os/den (lze sjednat v CK).

Nástupní místa: Karviná, Orlová, Havířov, Ostrava, Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Brno a dále po trase ( ostatní místa dle domluvy )

Výstřižek4 Výstřižek7 Výstřižek3Výstřižek1 Výstřižek2 Výstřižek3 Výstřižek4 Výstřižek5 Výstřižek6  Výstřižek1Výstřižek6