Cesta do Chorvatska

Chorvatsko s platností od 1.7. opět zavedlo při vstupu povinnost testu / očkování pro osoby starší 12 let. Před cestou je také nutné vyplnit příjezdový formulář.
V případě, že nebudete mít žádný certifikát, je možné do země přijet s potvrzením, který vám dají na chorvatských hranicích. Do 24 h pak máte povinnost absolvovat test v Chorvatsku (cena testu cca 10–20 €) a výsledek odešlete e-mailem na adresu z potvrzení.

 

Antigenní nebo PCR test
AG max. 48 hod., PCR max. 72 hod. od odběru. Potvrzení akreditované laboratoře (po testu můžete stáhnout zde). Domácí samotesty nebo potvrzení o testování z práce nebude na hranicích uznáno. Antigenní testy musejí být také uvedené společné listině testů schválených EU
Očkování
Alespoň 22 dní od první dávky. Certifikát si můžete stáhnout zde

 

Prodělaný Covid
Osoby, které prodělaly nemoc COVID-19 v posledních šesti měsících – potvrzení ve formě digitálního certifikátu EU
Děti do 12 let
V doprovodu rodičů bez omezení

Návrat do ČR

POZOR:  

PRO TRANZIT PŘES SLOVINSKO JE OD 12.9.2021 NUTNÉ   se prokázat negativním antigenním  (max.48 hodin starým) či PCR testem (max 72 hodin starým), potvrzením od lékaře o prodělání COVID-19 nebo potvrzením o očkování. Mezi vyjímky patří děti do 15 let. Více informací na Ministerstvu zahraničních věcí.

Po návratu z Chorvatska bude muset od 9. července každý podstoupit antigenní nebo PCR test. Zároveň platí povinnost vyplnit příjezdový formulář. Výjimku mají lidé s dokončeným očkováním nebo lidé, kteří prodělali covid v uplynulých 180 dnech.

Antigenní nebo PCR test
Do 5 dnů po návratu
Očkování
14 dní od poslední dávky

 

Prodělaný Covid
Osoby, které prodělaly nemoc COVID-19 a mají potvrzení
Děti do 5,99 let
bez nutnosti testů a příjezdového formuláře

UPOZORNĚNÍ:

VZHLEDEM K NEUSTÁLE SE MĚNÍCÍM PODMÍNKÁM PRO CESTOVÁNÍ DO ZAHRANIČÍ JE POVINNOSTÍ KLIENTA  SLEDOVAT A OVĚŘOVAT SI PODMÍNKY K  CESTOVÁNÍ NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH mINISTERSTVA ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ.

S dotazy se můžete obrátit na informační centrum MZV ČR pro cesty do zahraničí na tlf. čísle + 420 222 264 222.