TERMÁLNÍ LÁZNĚ – BEŠEŇOVA  –  AP dům “ U IVKY“

termín: 16.5. – 19.5.2019

původní cena:  3 290,- Kč        

nyní cena:  2 690,- Kč

Sleva:  dítě do 14 let  (- 400,- Kč),  dítě do 4 let na přistýlce  (1 400,- Kč)

Cena zahrnuje : 3 x ubytování, dopravu autokarem, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje : stravování, pojištění léčebných a úrazových výloh v zahraničí, rekreační poplatek (30 Kč/ osoba od 18 let / den), vstupy do termálních lázní, fakultativní výlety

Odpočet při vlastní dopravě -300 Kč

Bešeňová je malá obec na Slovensku, která se nachází v centru turisticky atraktivního regionu Liptov, 10 km od města Ružomberok a 20 km od města Liptovský Mikuláš. V délce jednoho kilometru se táhne podél nejdelší slovenské řeky Váh.
Bešeňová je známá zejména díky geotermálním pramenům, které dosahují teplotu téměř 70 ° C. Nachází se zde aquapark Bešeňová s celoročním provozem.

Bešeňová je jednou z významných lokalit výskytu vzácných minerálních pramenů. V katastru obce Bešeňová se nachází přibližně čtrnáct pramenů s bohatou mineralizací. Drobné odlišnosti mezi jednotlivými prameny jsou v celkové mineralizaci, případně teplotě.
Termální prameny v Bešeňové vzhledem na teplotu, vydatnost zdroje, obsah mineralizace patří do I. kategorie podle kategorizace minerálních pramenů na Slovensku (podobně jako Piešťany, Rajecké Teplice, Bojnice, Trenčianske Teplice a několik dalších).
Minerální voda obsahuje vápník, hořčík, sodík, draslík, železo, mangan, draslík, mimořádné množství síranů, bikarbonáty, volný kysličník uhličitý a další minerály. Okolí každého minerálního pramene je charakteristické svým červenohnědým zbarvením.

Vodní park BEŠEŇOVÁ je areál s termálními bazény, který dále obsahuje množství vířivek, masážních trysek, tobogánů, saun, restaurací a mnoho jiných atrakcí. Termální voda blahodárně působí na pohybové a dýchací ústrojí, urologické problémy, má příznivé kosmetické účinky a díky prvku lithium pozitivně působí na psychiku.
Apartmánový dům „U Ivky“

je vzdálen jen 300 metrů od termálních koupališť Gino Paradise v Bešeňové. Nabízí příjemné ubytování apartmánového typu v 8 dvoulůžkových studiích s možností přistýlky.

Každý pokoj má plně vybavenou kuchyň, LCD televizor a vlastní sociální zařízení (WC + sprchový kout). V celém objektu je WiFi připojení na internet zdarma.

U objektu je možnost relaxu, posezení a grilování. Ubytování je vhodné jak pro jednotlivce, dvojice, tak i rodiny s dětmi.