15.12. – 16.12.2018    – divadlo Kalich

Krysař je řazen mezi nejúspěšnější původní české muzikály všech dob. Původní pražská inscenace muzikálového příběhu tajemného muže v kápi a s píšťalou měla přes úctyhodných sedm stovek repríz. Zhlédlo je bezmála půl milionu diváků. Premiéra se uskutečnila v listopadu roku 1996. Ještě téhož měsíce vyšla alba Krysař I a Krysař II, jež záhy byla oceněna Zlatou deskou. Dodnes platí za jednu z nejprodávanějších muzikálových nahrávek na tuzemském hudebním trhu. Když tedy Krysař opouštěl Prahu, aby vzápětí sklízel ovace v zahraničí, odcházel jako kultovní představení se širokou základnou věrných diváků.

Stejnou diváckou odezvu jako v Praze vyvolaly i inscenace Krysaře na Slovensku či v Rakousku. Slovenská premiéra se uskutečnila 8. a 9. října roku 1999 na Nové scéně v Bratislavě, dirty muzikál se též uváděl v Prešově. Na Slovensku si Krysař připsal na svůj účet dalších sto šedesát repríz. V létě 2001 se Krysař představil rakouským divákům na scéně v Klagenfurtu, pro rakouskou inscenaci připsal Daniel Landa roli Sluhy.

Divadlo Kalich přišlo s novým nastudováním v březnu 2002.  Kritika se předháněla v superlativech a diváci se nechtěli „svého“ Krysaře vzdát ani po odehrání původně ohlášené stovky repríz.

Obsazení muzikálu Krysař (alternace v abecedním pořadí)

 

Krysař – Přemysl Pálek

Osud – Robert Jašków, David Suchařípa

Agnes – Alžbeta Bartošová, Kateřina Bohatová, Marie Křížová

Štěpán – Milan Peroutka, Roman Tomeš

Štěpánovka – Barbara Chybová, Kateřina Steinerová

Rózi – Charlotte Doubravová, Anna Slováčková

Hostinský – Henrich Heňo Šiška

Starosta – Jan Apolenář, Martin Zounar

Jakub – Felix Slováček jr., Jakub Šlégr

Vrah / Sluha –  Daniel Sobotka, Jan Vlas

Vrah / Opilec – Pavel Dytrt, Martin Sobotka

Rychtář / Ženich – Richard Bergman, Oldřich Smysl

Zlodobro – Dominika Červinková,  Zuzana Havrlantová

Dobrozlo – Jakub Dvořák, Karel Jinda

Tanec – Barbora Březinová, Martina Ctiborová, Lenka Nora Návorková Helena Nováčková, Tereza Palanová, Miroslava Preňková, Ivona Szantová, Pavlína Vejnarová, Radek Fišer, Jiří Minařík, Jan Mouca, Michal Pribylinec, Václav Procházka, Lukáš Prokop, Jakub Sedláček