NÁRODNÍ PARKY CHORVATSKA – poznávací zájezd

NP Plitvická jezera, NP Krka, Chráněná národní oblast Bačinská jezera s plavbou na lodičce, návštěva měst SPLIT, OMIŠ, ŠIBENIK a MAKARSKÁ. Možnost fakultativního výletu lodí na ostrov Korčula anebo autokarem do Dubrovníku.

Ubytování:  Apartmánový dům „SWISS***“  moderně vybavený dům je situován cca 70 metrů od kolonády a cca 150 m od pláže. Studia i apartmány jsou zcela vybavené a klimatizované, součástí studií/AP je TV, SAT, WiFi, kuchyňským koutem s vařiče a lednicí, mikrovlnou troubou. Všechny apartmány v 1. a 2. poschodí  mají dva, své vlastní samostatné balkóny. Na patrech se nacházejí vždy pouze dva apartmány a jsou identické. Studia v přízemí pak disponují posezením na terase situovanou směrem do zahrady . Dům má k dispozici prostory pro klienty v den příjezdu a odjezdu (místo pro uložení zavazadel, WC ), lednice a vařič.

Termíny a cena:

03.06. – 12.06.2022               10 dnů/7 nocí        9 990,- Kč

16.09. – 25.09.2022               10 dnů/7 nocí        9 990,- Kč

Program zájezdu:

  1. den (pátek): odjezd z ČR v podvečerních hodinách, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko, Slovinsko do Chorvatska
  2. den (sobota): ráno příjezd k NP Plitvická jezera, prohlídka NP. Od roku 1979 je tato přírodní památka zapsána na seznamu UNESCO. NP tvoří soustava šestnácti jezer s průzračnou vodou, vzájemně kaskádovitě propojených vodopády – prohlídka trvá cca 4 hodiny. Odpoledne odjezd na Jadranské pobřeží do letoviska Podgora. Večeře.
  3. den (neděle): celodenní odpočinek u moře – individuální program, po večeři odjezd na podvečerní výlet na Makarskou a její prohlídka.
  4. den (pondělí): dopoledne odjezd na Bačinská jezera, která jsou tvořena šesti navzájem propojenými jezery až 28 m hlubokými. Jezera naplňuje z několika vývěrů sladká voda. Projížďka na lodičkách po jezerech (cca 1,5 hod.), po plavbě možnost okoupání v jezerech.
  5. den (úterý): ráno odjezd na tradiční vesnický dalmatinský jarmark v Zadvarje s vyhlídkou k vodopádům Gubavica. Na trhu máte možnost si nakoupit od místních domácích domácí produkty jako např. pršut, panceta, sýry, ovoce a zelenina, ryby a rukodělné předměty. Místní tady také nakupují domácí zvířectvo (krávy, selata, ovce, drůbež). Také zde můžete ochutnat pečené (grilované) naprosto čerstvé sele (odojak) nebo jehně (janjetina), dát si kávičku nebo pivečko. Jarmark berou místní i jako společenskou událost, takže se zde setkávají se svými přáteli z okolních vesnic. Návrat kolem 14 hodiny. Individuální program, večeře.
  6. den (středa): individuální program, večeře. Možnost fakultativních výletů:  Celodenní lodní výlet na ostrov Korčula s fishpicnikem, v městě Korčula si můžete prohlédnout historické centrum s hradbami ze 13. stol.n.l., katedrálu Sv.Marka, biskupský palác s Opatskou klenotnicí, rodný dům Marka Pola nebo se okoupat na pláži. Cena cca 300 kuna.  Celodenní autokarový zájezd do Dubrovníku – „Perly Jadranu“, jednoho z nekrásnějších a na historii nejbohatších měst Chorvatska. Cestou projedete nížinou rozprostírající se kolek řeky Neretvy a také krátkým úsekem přes Bosnu a Hercegovinu. Cena: cca 300,- kuna.

      7.den (čtvrtek): dopoledne individuální program, kolem cca 14 hod. odjezd do historického města Split – prohlídka Diaklecioánova paláce ( 305 n.l.)  prohlídka s česky mluvícím průvodcem. Po prohlídce, cca        1,5 hod., individuální prohlídka – volno. Po zpáteční cestě pak navštívíme pirátské město Omiš. Prohlídka s průvodcem a následně cca 1 hod. individuální prohlídka. Po návratu večeře.

  1. den (pátek): v cca 8 hod. odjezd do NP Krka. NP Krka který je tvořen řekou Krka s řadu peřejí a vodopádů. Prohlídková trasa cca 4.hodiny, cena vstupného cca 200 Kuna Po prohlídce NP odjedeme do historického města Šibenik, jehož hlavní památkou je katedrála Sv. Jakuba (UNESCO) a pevnost. V podvečerních hodinách návrat do Podgory, večeře.

    9.den (sobota): ukončení ubytování do 9. hod., možnost koupání, slunění apod. Večer odjezd do ČR.

  1. den (neděle): předpokládaný příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

 

Cena zahrnuje: 7x ubytování ve studiu/AP, dopravu autobusem, 7x večeře, dopravu do NP Plitvická jezera a NP Krka, výlet na Bačinská jezera s vyjížďkou na loďce, výlet na Makarskou, Zadvarje, Šibeniku, Splitu a Omiše, spotřebu el. energie a vody, lůžkoviny, klimatizaci, TV, SAT, WiFi, závěrečný úklid, služby delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupy do NP Plitvická jezera a Krka, fakultativní výlety, pojištění léčebných a úrazových výloh v zahraničí (lze sjednat v CK).