VÍDEŇ, JEJÍ PAMÁTKY A HISTORICKÉ SKVOSTY     

poznávací zájezd      3 dny / 2 noci

Pohodový poznávací zájezd s výborným průvodcem a kvalitním ubytováním přímo ve Vídni

Termínpočet
dní/nocí
pokoj 1/2, 1/3pokoj 1/1
17.05. - 19.05.20243/25 450,- Kč6 450 Kč
20.09. - 22.09.20243/25 450,- Kč6 450 Kč

(sleva 300 Kč do 15.2.2024)

Program zájezdu:

1.den: Ráno odjezd na prohlídku císařského sídla Habsburků – zámku Schönbrunn (UNESCO), který je jedním z nejkrásnějších v Rakousku. Pro návštěvníky je zpřístupněno 40 místností, které patřily císaři Franzi Josefovi, císařovně Sisi nebo Marii Terezii a jejímu manželovi Františku I., a také honosné reprezentativní prostory – Velký sál, Zrcadlový sál a Milionový sál. Také zámecký park s francouzskou zahradou a římskými ruinami, vyhlídková terasa s kolonádou Gloriette, ZOO v parku zámku a muzeum kočárů Wagenburg, odjezd na ubytování ve Vídni.

2.den: Okružní jízda po Ringstrasse okolo hist. centra Vídně. Státní opera, galerie umění Albertina, Hofburg, Parlament, Vídeňská univerzita, Národní divadlo. Poté cukrárna Sacher známá svým skvělým dortem, populární nákupní ulice Kärntnerstrasse, císařská hrobka, Štěpánské náměstí se Stephansdomem, moderní Haasův dům, Graben s morovým sloupem sv. Trojice, kostel sv. Petra, Michalskou bránou do Hofburgu i Neuburgu – historické budovy Habsburků s císařskou klenotnicí, muzeem Sisi, Burgtheatrem, Novou radnicí aj.

3.den: Karlsplatz s kostelem, horní a dolní Belveder, Přírodovědecké muzeum (největší na světě), prohlídka unikátního výstředního domu Hundertwasserhaus, možn. individ. návštěvy zábav. parku Práter, odjezd do ČR.

V ceně zájezdu je: 2x ubytování – hotel ve Vídni na úrovni min. 2*, 2 a 3lůžk. pokoje s kompl. soc. zařízením, doprava zájezd. autobusem s klimat., 2x snídaně formou švédských stolů, průvodce CK.

V ceně zájezdu není: komplexní cest. pojištění, míst. popl.,vstupy cca 40 – 60 €.

 

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.