Slovensko – Súľovské skály a Rajecké Teplice – Jednodenní zájezd

 

Termín: 24.10.2024 – čtvrtek

             

Cena na osobu: 690,-Kč

 

Jednodenní výlet s kratší turistikou Súľovskými skalami a odpočinkem v lázních Rajecké Teplice. Súľovské vrchy jsou romantickým krajem skalních měst, fantastických skalních věží a skalních hradů,
které si pro své neopakovatelné kouzlo vybírají i filmaři. Súľovské vrchy jsou horským celkem, který patří do Fatransko-tatranské horské soustavy. Dělí se na tři značně odlišné geomorfologické podcelky, kterými jsou již zmíněné Súľovské skály, dále Skalky a Manínska vrchovina.
Typické jsou tzv. súľovské slepence. Selektivní erozí těchto hornin vznikly naprosto ojedinělé a svými tvary i typické a nezaměnitelné skalní věže a další útvary. Súlovské vrchy byly zahrnuty do CHKO Strážovské vrchy, která byla vyhlášena v roce 1989 na ploše 30 979 hektarů. Samotné Súlovské skály jsou ještě přírodní rezervací, která byla vyhlášena již v roce 1973 na rozloze 543 hektarů. Z turisticky neatraktivnějších cílů si jmenujme Súlovské skály se Súlovským hradem a nádherným vrcholem Roháč, Hričovský hrad, Sluneční skály a ještě Manínskou a Kostoleckou tiesňavu. Všechna tato místa naleznete zhruba jižně od Žilny.
Nejvyššími vrcholy jsou tady Veľký Manín (891 m), Malý Manín (812 m), Žibrid (867 m), Roháč (803 m) a Brada (816 m).
Nalezneme tady, ale celou řadu dalších krásných a za návštěvu stojících vrcholů.

My půjdeme společně kratší okruh Súľovskámi skalami .

Trasa 1: Súľov parkoviště – Súlovský hrad – Lúka pod Hradom – Lúka při kamenom hribe – Súlov parkoviště – 4km, 2 hodiny

Poté přejedeme do Rajeckých Teplic, kde máte volný program a můžete si odpočinout v lázeňském komplexu.

Ve vodním světě Spa Aphrodite si můžete promasírovat tělo v rehabilitačním bazénu s teplotou vody 31°C vybaveného množstvím vodních trysek a hydromasážním pultem, nebo si odpočinout v relaxačním bazénu s termální vodou 38°C či využít venkovní klidový bazén s antickým altánkem a tryskami propojený s vnitřním areálem. Oběhovou soustavu a imunitu si můžete zlepšit v tureckých lázních s bazény se studenou a horkou vodou.

 

Odjezdy:

6,40 hod. Ostrava Poruba autobusová zastávka Rektorát VŠB
7,00 hod. Ostrava parkoviště DKMO
7,20 hod. FM staré AN (parkoviště Národní dům)

 

 

Předpokládaný odjezd zpět cca v 18 hodin dle pokynů průvodce.

 

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, služby průvodce

Cena nezahrnuje: vstupné do vodního světa Spa Aphrodite na 2 hod. : dospělí 22 €, dítě do 12 let 14 €,  stravování,  povinné komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Zájezd je pořádány ve spolupráci s partnerskou CK.

 

Rajecké Teplice

Rajecké Teplice 3