Jednodenní výlet za historií a památkami Čachtic a relaxací v lázních Piešťany

 

Termín: 28.09.2024 – sobota

              

Cena na osobu: 790,-Kč

Obec Čachtice leží na rozhraní Malých a Bílých Karpat, nedaleko města Nové Mesto nad Váhom. K největším turistickým lákadlům patří Čachtický hrad, Draškovičovský kostel ve kterém je Muzeum Čachtice, barokní Mariánsky sloup na náměstí, čachtické podzemní chodby v současnosti nejsou přístupné.

Čachtický hrad je pěkně zachovalá zřícenina bájného hradu v severní části Malých Karpat. Tyčí se na mohutném vápencovém skalisku vysoko nad vesničkou Višňové. Ze zříceniny je nádherný výhled i na blízkou Myjavskou pahorkatinu, Bílé Karpaty a Považský Inovec. Okolí Čachtického hradu je přísně chráněné jako národní přírodní rezervace Čachtický hradný vrch.
Hrad nejvíce proslavila Alžběta Báthoryová, údajná vražedkyně mladých dívek.

Odpoledne navštívíme lázně Piešťany s krásnými parky a pečlivě udržovanými budovami hotelů, léčeben a lázeňských domů situované na břehu řeky Váhu. K dalším Piešťanským nej.. patří například nejdelší krytý kolonádový most, Balneologické muzeum, Vojenské historické muzeum, největší a nejstarší park, nejstarší golfové hřiště..

Lázně Pieštany jsou nejznámější slovenské lázně s více než 200 letou tradicí, zaměřené na rehabilitaci pohybového ústrojí a to především díky léčivým účinkům termálních minerálních vod a sirnatého bahna. Piešťany patří k nejteplejším a nejslunečnějším místům Slovenska, protože leží uprostřed širokého údolí řeky Váhu v nadmořské výšce 162 m.n.m. Lázeňský komplex se nachází v malebném prostředí parků na Lázeňském ostrově.
Piešťanská termální minerální voda s obsahem 1.500 mg minerálních látek na 1 l vody. Voda vyvěrá z tektonických zlomů z hloubky asi 2000 metrů. Teplota pramenů je 67 až 69 °C. Využívá se hlavně na koupele, ale taky na pitnou kúru.
Nejdůležitějším komponentem pro léčbu nemocí pohybového aparátu je vysoký obsah síry.
Sirné bahno  – snižuje otoky kloubů, svalové napětí, zlepšuje vyživení chrupavky, působí protizánětlivě, posilňuje imunitní procesy v těle, zpomaluje úbytek elastinu, kolagenu a tím zlepšuje funkci chrupavky a  pojivových tkaní a zlepšuje motoriku.

Léčebné a relaxační procedury si můžete ambulantně vyzkoušet a zakoupit na recepci koupelového domu Irma, Napoleonských koupelí, anebo v Balneo centru.

Odjezdy:

5.40 hod. Ostrava Poruba autobusová zastávka Rektorát VŠB
6.00 hod. Ostrava parkoviště DKMO
6.20 hod. Frýdek Místek staré AN (parkoviště Národní dům)

Předpokládaný odjezd zpět cca v 18 hodin dle pokynů průvodce.

Program: po dojezdu do obce Čachtice nejdříve navštívíte Čachtický hrad, poté mohou zájemci navštívit muzeum v nově zrekonstruovaném Draškovičovém kaštiele.
A v odpoledních hodinách se přesuneme do lázní, kde máte od 14 do 17 hodiny volný program. Můžete se projít překrásným lázeňským parkem s množstvím kaváren a restaurací s mezinárodní kuchyní. Za návštěvu rovněž stojí Balneologické nebo Vojenské historické muzeum. Těm kteří si budou chtít vyzkoušet nějakou balneologickou proceduru, doporučujeme si ji předem rezervovat. www.kupelepiestany.eu

 

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, služby průvodce

Cena nezahrnuje: vstupné –  Čachtický hrad, dospělí 4,50€, děti od 6 do 15 let 2,50 €, studenti a důchodci 3 €,  Piešťany vstupné – termální koupel (zrkadlisko) + suchý zábal cca 10 €,  Balneologické muzeum v Piešťanech: osoba 2 €, stravování, povinné komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Zájezd je pořádány ve spolupráci s partnerskou CK.

 

Piešťany 1

 

Čachtický hrad