Slovanské Hradiště Mikulčice a plavba po Baťově kanále z Hodonína

27.7.2024 (sobota)

Cena: 740,-Kč

 

Mikulčice

 

 

 

Nejdříve navštívíme Slovanské hradiště Mikulčice a dále přejedeme do Hodonína, kde na Vás čeká plavba lodí po Baťově kanálu s průvodcemi i harmonikářem a 2dcl vína.

Slovanské hradiště Mikulčice (též Mikulčice-Valy) je významné hradisko z doby velkomoravské nacházející se zhruba 3 km jihovýchodně od intravilánu obce Mikulčice v Jihomoravském kraji.

Plavba výletní lodí Konstancie na nejkrásnějším úseku řeky Moravy s neporušenou přírodou a jejími meandry, která je součástí Baťova kanálu. Plavba je vždy po řece Moravě, čili po spodním úseku, který je co do přírodních útvarů nejzajímavější a nejhezčí.

Muzeum ropy – muzeum je tvořeno vnitřní expozicí a venkovním Technologickým parkem v okolí muzea. Vnitřní expozice mapuje geologické, historické a technologické aspekty spojené s dobýváním a zpracováním ropy na Hodonínsku, kde se ropa a zemní plyn těží již více než sto let.

Radniční věž – regionální centrum města Hodonína zprostředkovává vyhlídky z hodonínské radniční věže, kde jsou nově k dispozici dva dalekohledy.

Zámek Hodonín + Masarykovo muzeum – zajímavostí muzea je jediná stálá expozice na Moravě věnovaná nejvýznamnějšímu hodonínskému rodáku, 1. československému prezidentu Tomáši Garrigue Masarykovi. Základním motivem expozice je cesta jeho celým životem. Doplnění tvoří tři krátké audiovizuální programy a závěrečný film. Část expozice je věnována i historii města Hodonína.

CENA ZAHRNUJE :  autobusovou dopravu, služby průvodce

CENA NEZAHRNUJE :  pojištění storna zájezdu: 40 Kč/osoba/den, vstupné: Slovanské hradiště Mikulčice: dospělí 120 Kč, děti, studenti a důchodci nad 65 let 80 Kč. Plavba lodí 2 hodiny s harmonikářem a průvodcem + 2 dcl vína/nebo nealko nápoje na osobu: 280 Kč. Radniční věž: dospělí 30 Kč, děti a důchodci 15 Kč

Odjezdy:

6,40 hod. Ostrava Poruba autobusová zastávka Rektorát VŠB
7,00 hod. Ostrava parkoviště DKMO
7,20 hod. Frýdek Místek Tesco autobusová zastávka Příborská
7,50 hod. Nový Jičín AN nástupiště č.18

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.