HUSTOPEČE – SLAVNOSTI MANDLONÍ

23.3.2024 (sobota)

  cena : 690Kč

mandlobrani-19 slavnost mandloní

 

 

Nejzajímavější bod programu slavností je tedy jistě vycházka k unikátním mandloňovým sadům, na které jsou místní náležitě pyšní! Z rozhledny jejíž výška dosahuje 17,4m jistě oceníte překrásný výhled do okolí i na nedalekou Pálavu a krajinu plnou vinohradů a malebných vesniček.

Na mandloňové turistické stezce vás čekají dva mandloňové sady, sedm informačních tabulí a čtyři dřevěná posezení, na kterých si můžete odpočinout.
Do slavností mandloní se zapojí i místní vinaři, kteří hned ráno otevřou své sklípky a nabídnou nejen svá nejlepší vína, ale i občerstvení a další programy do pozdních večerních hodin. Skvělé Hustopečské městské víno ochutnáte přímo na náměstí ve Stálé vinařské expozici.
Hotely i restaurace nabídnou mandlová menu a náměstí v Hustopečích se  promění v jednu velkou gastro zónu se stánky plnými skvělých chutí a úžasných vůní. Z pochutin můžete ochutnat mandlové věnečky a jiné dezerty, tradiční trdelník sypaný mandlemi, i pražené mandle na všemožné způsoby. K tomu si určitě dejte mandlovou kávu či mandlovici.
Pány určitě potěší mandlové pivo či Hustopečské městské víno. Dámám doporučujeme mandlovou kosmetiku a dekorační předměty, bižuterii a podobně.
Kromě kulinářských specialit a kuchařských show je pro vás připraven i bohatý kulturní program.

Bližší info: Slavnosti mandloní

Odjezdy:

6,40 hod. Ostrava Poruba autobusová zastávka Rektorát VŠB
7,00 hod. Ostrava parkoviště DKMO
7,20 hod. Frýdek Místek Tesco autobusová zastávka Příborská
7,50 hod. Nový Jičín AN nástupiště č.18
8:40 hod. Olomouc Hodolany AN autobusová zastávka u podchodu ul. Tovární

Předpokládaný odjezd zpět cca  v 17 hodin dle pokynů průvodkyně.

CENA ZAHRNUJE :  autobusovou dopravu, služby průvodce

CENA NEZAHRNUJE : vstupné Mandlobraní: dospělí 250 Kč, studenti do 26 let a důchodci nad 60 let 150 Kč, děti do 12 let zdarma.Komplexní cestovní pojištění léčebných a úrazových výloh v zahraničí včetně storna zájezdu: 50 Kč/osoba/den.

 

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.