Vranovskou přehradou lodí do Bítova

03.08.2024 – sobota

Cena: 740,-Kč

 

vranov3 vranov2

 

Vranov nad Dyjí a zejména okolí Vranovské přehrady, nabízí jedinečnou možnost spatřit krásy tohoto   regionu, prožít krásné nevšední zážitky díky neuvěřitelně veliké koncentraci historických, kulturních památek, orámovaného nádhernou přírodou národního parku Podyjí.

Nejdříve navštívíme zámek Vranov nad Dyjí a poté se pěšky cca 3km přesuneme k hrázi Vranovské přehrady a společně lodí doplujeme k hradu Bítov.

Bítov patří k našim nejstarším a nejromantičtějším hradům. Jeho umístění v krajině je esteticky i funkčně jedinečné; tyčí se na skalnatém ostrohu nad Vranovskou přehradou.
Návštěvníky je rovněž vyhledávána slavná bítovská zbrojnice, expozice strašidel a nedávno otevřená mučírna a hladomorna.

Řada našich nejvýznamnějších a nejkrásnějších památek, se tyčí právě nad Vranovskou přehradou a údolím řeky Dyje, takže na ně při plavbě na trase Vranov – Bítov budete mít báječný výhled přímo z paluby. A věřte, že vranovský zámek, bítovský hrad i zřícenina Cornštejn na vás při pohledu zdola od hladiny zapůsobí ještě majestátnějším dojmem.

CENA ZAHRNUJE :  autobusovou dopravu, služby průvodce

CENA NEZAHRNUJE : pojištění  storna zájezdu: 40 Kč/osoba/den.Zámek Vranov nad Dyjí: dospělí 200 Kč, studenti a důchodci nad 65 let 160 Kč, děti do 17 let 80 Kč. Plavba lodí: dospělí 180 Kč, děti do 15 let 120 Kč. Hrad Bítov vnitřní okruh: dospělí 200 Kč, děti, studenti a důchodci nad 65 let 160 Kč. Hrad Bítov nádvoří: osoba 50 Kč ( ceny jsou orientační)

 

Odjezdy:

6,40 hod. Ostrava Poruba autobusová zastávka Rektorát VŠB
7,00 hod. Ostrava parkoviště DKMO
7,20 hod. Frýdek Místek Tesco autobusová zastávka Příborská
7,50 hod. Nový Jičín AN nástupiště č.18
8:40 hod. Olomouc Hodolany AN autobusová zastávka u podchodu ul. Tovární

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.