Jihlava a Svatomartinské husí hody v Klášteře Želiv

9.11.2024 (sobota)

cena:  790,-Kč/ osoba

 

jihlava

 

V dopoledních hodinách navštívíme nejstarší královské město Jihlavu, kde si společně projdeme jihlavské podzemí a kostel sv. Jakuba. Odpoledne se přesuneme do Klášterního komplexu Želiv, kde nás čekají ochutnávky svatomartinských vín a husí hody. Rovněž absolvujeme unikátní prohlídku interiérů, historických krovů a věže kostela sv. Jakuba Většího.
V odpoledních hodinách přejedeme do Klášterního areálu Želiv, kde nás čeká prohlídka Kláštera s ochutnávkou svatomartinského vína a husí hody přímo v prostorách Klášterní restaurace.

Společně si projdeme klášterní prohlídkový okruh, který Vás ohromí svými zachovalými prostory a v tento den bude s i s ochutnávkou Svatomartinského vína. Průvodce Vás seznámí s historií kláštera a dochovaných sbírek. Během prohlídky nahlédnete i do prostorů sálů jako je malovaný refektář, kapitulní síň, sakristie a mnoho dalších.

Svatomartinské menu objednáváme předem. Při objednání zájezdu musíte uvést, pokud o jídlo nemáte zájem. Jinak jej budeme automaticky rezervovat. Cena husího menu 410 Kč (husa, zelí a knedlík) .

 

Odjezdy:

5,40 hod. Ostrava Poruba autobusová zastávka Rektorát VŠB
6,00 hod. Ostrava parkoviště DKMO
6,20 hod. Frýdek Místek Tesco autobusová zastávka Příborská
6,50 hod. Nový Jičín AN nástupiště č.18
7:40 hod. Olomouc Hodolany AN autobusová zastávka u podchodu ul. Tovární

 

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu a služby průvodce

Cena nezahrnuje

Jihlavské podzemí: dospělí 100 Kč, děti, studenti do 26 let a důchodci nad 65 let 50 Kč Interiéry kostela svatého Jakuba většího v Jihlavě: dospělí 150 Kč, děti do 15 let 50 Kč, studenti do 26 let a důchodci nad 65 let 90 Kč Svatomartinská prohlídka Klášteru Želiv s vínem: dospělí 250 Kč, děti do 12 let a důchodci nad 65 let 190 Kč. Husí menu: husa, knedlík, zelí: 410 Kč ( pokud o jídlo nemáte zájem musíte napsat do poznámek při objednání), pojištění storna zájezdu: 40 Kč/osoba/den.

Zájezd je pořádán  ve spolupráci s partnerskou CK.