TUČEPI – dny, časy a ceny fakultativních výletů  (orientační)

DENMÍSTOCENA DOSPĚLÁ OSOBACENA DÍTĚ DO 10 LET
NEDĚLEOMIŠ
Odpolední výlet do pirátského městečka Omiš. Atraktivní je díky malebné soutěsce a ústí řeky Cetiny do moře, písečné pláži, starobylému historickému jádru a pirátské minulosti. Nachází se zde starobylé pirátské pevnosti Mirabela a Fortica.
Orientační čas odjezdu : 16.00 hod.
100 HRK60 HRK
PONDĚLÍMAKARSKÁ
Dopolední autokarový výlet do známého letoviska Makarská s prohlídkou města, koupáním a možností nákupů v supermarketu Kaufland za výhodné ceny.
Orientační čas odjezdu : 10.00 hod.
30 HRK20 HRK
Bačinská jezera - Polodenní autokarový výlet. Jezera jsou vzdálena od Tučepi cca 47 km a jsou tvořena šesti navzájem propojenými, až 28 metrů hlubokými, krasovými závrty. Jezera naplňuje z několika vývěrů sladká voda. Nejenom děti uvítají možnost projížďky na loďkách „ládžích“ – trvá cca 2 hodiny, během plavby koupání a občerstvení.
Orientační čas odjezdu : 8.00 hod.
130 HRK80 HRK
SPLIT
Odpolední výlet do historického města Split, zařazeného do seznamu světového dědictví UNESCO. Hlavní dominantou města je Dioklecianův palác. Prohlídka historického centra s průvodcem a následně individuální volno.
Orientační čas odjezdu : 16.00 hod.
140 HRK90 HRK
ÚTERÝZADVARJE
Dopolední výlet do městečka Zadvarje, ve kterém probíhá klasický vesnický jarmark s prodejem domácích produktů za výhodné ceny, možnost zakoupení pečeného jehněte nebo selátka. V rámci výletu navštívíme i vodopád Gubavica.
Orientační čas odjezdu : 8.30 hod.
80 HRK60 HRK
SPLIT + TROGIR
Odpolední výlet do historického města Trogir (katedrála Sv.Vavřince) a historického města Split (Diokleciánův palác), zařazeného do seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlídka s průvodcem, poté individuální volno.
Orientační čas odjezdu : 14.00 hod.
200 HRK130 HRK
STŘEDAMOSTAR
Celodenní autokarový zájezd. Město Mostar, jehož název je původem podle starého mostu, leží na řece Neretvě v hornaté jihozápadní části republiky Bosna a Hercegovina. Turisté jej navštěvují pro jeho zachovalý orientální kolorit, zejména pro památky z doby tureckého panství. Návštěva Karadozbegovy mešity, orientální tržnice, možnost obědu v místní restauraci. Součástí výletu je zastávka v historickém městečku Počítejl a na Bačinských jezerech. Výlet je provázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační čas odjezdu : 9.00 hod.
250 HRK150 HRK
MEDJUGORJE
Celodenní autokarový zájezd do známého poutního místa v Republice Bosna a Hercegovina. Poutní místo je pojmenováno po P.Marii Královněmíru.. Po zpáteční cestě možnost zastávky u vodopádů Kravica (vstupné 3 €/os).
Orientační odjezd : 9.00 hod.
250 HRK150HRK
ČTVRTEKCelodenní lodní výlet lodí na ostrov HVAR – Jelsa a ostrov BRAČ s návštěvou letoviska Bol se starobylým františkánským klášterem a koupáním na nejznámější pláži ostrova „Zlatni rat“. V ceně zájezdu je „fish picnic“. Během plavby máte možnost spatřit nejen pobřeží ostrova Brač, ale také impozantní pohoří Biokova a celou Makarskou riviéru. Vzhledem k delší plavbě je vhodnější pro rodiny s většími dětmi.
Orientační čas odplutí z přístavu: 8.30 hod.
260 HRK130 HRK
(děti do 5 let mají výlet zdarma)
Celodenní lodní výlet lodí na ostrov Hvar – Jelsa a ostrov Brač s návštěvou letoviska Bol se starobylým františkánským klášterem a koupáním na nejznámější pláži ostrova „Zlatni rat“. V ceně zájezdu není „fish picnic“. Během plavby máte možnost spatřit nejen pobřeží ostrova Brač, ale také impozantní pohoří Biokova a celou Makarskou riviéru. Vzhledem k delší plavbě je vhodnější pro rodiny s většími dětmi.
Orientační čas odplutí lodě „Viter“z přístavu: 8.30 hod.
150 HRK100 HRK
(děti do 5 let mají výlet zdarma)
Vyplouvá se večer v cca 19.30 hod. z místního přístavu. Pluje se podél pobřeží na Makarskou. Během plavby vám bude hrát hudba, při které si můžete i zatančit. K pití si můžete objednat rakiji, víno nebo nealko. V Makarské máte volno na noční procházku a v cca 23.00 hod je návrat.
Orientační čas odplutí lodě z přístavu:19.00 hod.
90 HRK45 HRK
MAKARSKÁ
Večerní autokarový výlet do známého letoviska Makarská s individuální prohlídkou města s možností posezení na lodi „Makarský Jadran“, na které můžete ochutnat speciality z Jadranského moře za velmi příznivé ceny (ryby, mušle, krevety apod.). Prohlídka kolonády a nákupů na jednom z největších tržišť.
Orientační čas odjezdu : 17.40 hod.
30 HRK20 HRK
Půldenní autokarový výlet do Bosny a Hercegoviny k vodopádům KRAVICA ležícím na řece Trebižat s možností koupání. Orientační čas odjezdu : 8.00 hod.190 HRK140 HRK
Celodenní výlet s fish picnikem na ostrov KORČULA. Cílovým místem na ostrově je město Korčula. Zde si můžete prohlédnout historické centrum s hradbami ze 13.století, katedrálu sv.Marka, biskupský palác s Opatskou klenotnicí. V ceně výletu je zahrnut i oběd. Můžete ochutnat rybu a míchaný salát a ti, co rybám neholdují, si mohou objednat kuřecí maso. V ceně je také rakija, víno nebo džus.
Orientační čas odplutí lodě z přístavu : 8.30 hod.
260 HRK130 HR (děti do 5 let mají výlet zdarma)
PÁTEKDUBROVNÍK
Celodenní autokarový fakultativní výlet do jednoho z nejkrásnějších a na historii bohatého města Chorvatska. Po cestě do Dubrovníku projíždíte chráněnou oblastí Bačinských jezer, nížinou rozprostírající se kolem řeky Neretvy a také je krátká zastávka v Bosně a Hercegovině v městě Neum. Zcela určitě vaši únavu překonají nezapomenutelné zážitky z krásného města Dubrovník. Výlet je provázen česky mluvícím průvodcem. V ceně není zahrnuto vstupné na hradby (150 HRK).
Orientační čas odjezdu :8.00 hod.
280 HRK180 HRK
NP KRKA
Celodenní autokarový výlet do Národního parku Krka, který se nachází na řece Krka s četnými vodopády, z nichž největší padá z výšky 48 metrů.
V národním parku Krka je mimořádně bohatá flora a fauna. U Skradinských vodopádů je možnost koupání.
Orientační čas odjezdu : 8.30 hod.
180 HRK
+ vstupné 110 HRK (6 a 9 měsíc),200 HRK ( 8 a9 měsíc)
130 HRK
+ vstupné 120 HRK (6 a 9 měsíc), 80 HRK ( 8 a9 měsíc)
MOSTAR
Celodenní autokarový zájezd. Město Mostar, jehož název je původem podle starého mostu, leží na řece Neretvě v hornaté jihozápadní části republiky Bosna a Hercegovina. Turisté jej navštěvují pro jeho zachovalý orientální kolorit, zejména pro památky z doby tureckého panství. Návštěva Karadozbegovy mešity, orientální tržnice, možnost obědu v místní restauraci. Součástí výletu je zastávka v historickém městečku Počítejl a na Bačinských jezerech. Výlet je provázen česky mluvícím průvodcem.
Orientační čas odjezdu : 9.00 hod.
250 HRK150 HRK
VOLITELNÝ DEN V TÝDNURAFTING PO ŘECE CETINĚ
Tříhodinová plavba na raftu v délce 9 km po řece Cetině za doprovodu profesionálních skiperů. Náročnost tratě je v rámci bezpečnosti, v nebezpečných úsecích sjíždějí na raftech pouze skipeři. Během plavby jsou tři cca 15 min. přestávky s koupáním. Po této super plavbě je zajištěno občerstvení na „Radmanových mlinicích“. Sjezd je vhodný i pro děti od 7 let. Doprava k řece je zahrnuta v ceně.
Orientační čas odjezdu : 9.00 hod.
240 HRK160 HRK